Uważaj z kim rozmawiasz

Diecko niepełnosprawne. Jeśli niepełnosprawnośc jest widoczna to jakoś mało kto oferuje cudowne leki. Bo nie wynaleziono niczego na odrastanie rączek czy nóżek. Chociaż…

Oglądając ten film nigdy nic nie wiadomo

No, ale to przecież film 😉

Kończyny nie odrastają.

Autyzm to jednak co innego. Co chwilkę ktoś oferuje Ci cudowny lek. Na to, by wreszcie Twoje dziecko było zdrowe. By zaczęło mówić, by wreszcie przestało nosić pampersy. By było takie jak inne.

O właśnie. Tego chcemy. Tego, by nasze dziecko było takie jak ine. By śmiało się z tego, co inni, by nie płakało wtedy kiedy nie trzeba, by nie rzucało się na ziemię, gdy nie trzeba… No, ale jest jak jest.

I trafia się ktoś.Zawsze ten sam schemat. “Bo wie pani, ja to co prawda nie, ale moja znajoma….”. Schemat ponawiający się, w schmacie jest znajoma, kuzynka, sąsiadka. Nigdy sama opowiadająca. No i dziecko. Dziecko, które WYZDROWIAŁO!!!! 

Kto chce mieć chore dziekco ręka w górę? Nikt, prawda? Zresztą, gdybym zobaczyła las rąk pmyslałabym w wątpliwej kondycji psychicznej. Każdy chce miećzdrowe dziecko. No i właśnie takie jak inni.

 

I stąd te wszystkie opowieści znajdują tak podatny grunt.

I potem się zaczyna.. Że ta pani profeso to mówiła…A ten pan doktor… I nie ważne, że doktora pozbawili prawa wykonywania zawodu. Bo przecież to musi być spisek. Bo zawsze jak jest prawda, to pozbawiają  prawa wykonywania zawodu. Tak jest zawsze.

I jak człowiek ma argumenty, że to bzdura – jest odejście z fochem albo… atak. Niczym stado piranii.

 

Cóż… Biedni jesteśmy.

Już chyba prościej byłoby mieć dziecko bez nogi. Ta nie odrośnie. 

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.