Nowe drzwi

Od pewnego czasu bardzo mało tu piszę.

Natomiast pozmieniało się bardzo duzo.

Misiek zdał egzamin ośmioklasisty zadziwiająco dobrze: 97% angielski, 78% polski i 3% matematyka. Szczególnie ten ostatni przedmiot nie dawał mi spokoju. Mniej więcej jednak 2 miesiące przed egzaminami Misiek rozpoczął korepetycje u Pani Agaty, która bardzo przywróciła mu wiarę w siebie i pokazała, że potrafi zdać matematykę całkiem nieźle 😉

 

Co dalej?

Wspólnie z ojcem Miśka podjęliśmy decyzję, że ogólna szkoła nie jest dobrym miejscem dla naszego dziecka i zdecydowaliśmy, iż pójdzie on do prywatnego liceum. Wybór padł na Academy of the Future w Legionowie. Aby się dostać Misiek musiał zdac egzamin z języka angielskiego i przygotować autoprezentację. Podczas prezentacji mój syn pokazał, że Asperger może być sporą zaletą 🙂 i nie ukrywał, że mimo to, że może społecznie jego kontakty z ludźmi kuleja to ma sporo innych plusów.

Jego prezentacja została oceniona jako jedna z lepszych!!!

Tak więc 2 września Michał (bo przecież nie wypada go już chyba nazywać Miśkiem) stał się pełnoprawnym uczniem Academy of the Future, klasy naukowej.

Przed nami wiele wyzwań. 

Klasa Michała to 11 osób. Na szczęście 🙂 Dzięki temu będzie mu łatwo ogarnąć wszystko. Lubi nauczycieli, którzy przyjaźnie podchodza do uczniów i wygląda na to, że są osobami z wielką pasją. Szkoła ma mentorów, w Michała klasie taką osobą jest Amerykanin z NASA, który ich odwiedzi za tydzień.

Następnie Michał wyjeźdża na EUROWEEK. Jest to wyjazd cos na kształt szkoły liderów, gdzie przez 5 dni Michał będzie mówił tylko po angielsku. 

 

Przez wakacje Michał bardzo się zmienił. Widzę, że dorasta, bardziej wierzy w siebie. Staje się samodzielny. Nadal jednak wymaga wsparcia i pomocy. Ale coraz częściej ummie o to poprosić i o tym powiedzieć.

 

Dodaj do zakładek Link.

Jedna odpowiedź na „Nowe drzwi

  1. Ula mówi:

    Gratuluje
    Bardzo zazdroszcze mozliwosci wyboru…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.