I co dalej?

Stoimy z Misiem na rozdrożu. Sporo problemów, które nie wiem z czego wynikają.

Nie chce zwalać wszystkiego jedynie na jego dysfunkcje i usprawiedliwiać tego, że się gorzej zachowuje, bo ma do tego prawo. Nie! Nie ma prawa zachowywac się gorzej, nie można ciagle mówic, że to czy tamto mu wolno, bo ma Zespół Aspergera.

Niestety jednak te dziwne zachowania wychodzą.

A to Misiek pluje w szkole na koleżankę. I niby wie, że nie wolno, że nieładnie. A jednak znów pluje i ponawia to, mimo tego, że przed chwilką była rozmowa na ten temat.

Znów w domu problem z obowiązkami. Sprzątanie pokoju urasta do problemu prawie światowego. I nei jest tak, że Misiek staje okoniem. Nie. On po prostu idzie do swojego pokoju i zaczyna czytać, zatraca się w swoim własnym świecie. Drugim sposobem na zatracanie sie sa magnetyczne klocki. Często słysze tylko puk, puk, puk. Ciche pukanie, wwiercające sie w mój mózg… Pukanie manifestujące to, że Misiek znów z czyms sobie nie radzi.

Prób rozmów z Misiek były setki. Na spokojnie. Ale bezskutecznie. Niestety. Nie umiem dotrzeć. Po rozmowie, a właściwie jej próbie znów jest ucieczka w świat książek (tyle, że wciąż tych samych, czytanych 5 razy tych samych) albo pukania tymi magnetycznymi klockami….

Gdzies mam wrażenie, że trace dziecko. Że oddala sie. Ale to nei jest bunt, bo nie ma że czegoś Misiek nie zrobi.

Jednak mam wrażenie, że odpuścił wszystko – chęć chodzenia na języki, na basen, na karate.. że szkoła już mu nie pasuje.

 

Nie wiem co dalej. Gdzies kolacze w głowie myśl natrętna, że to jakiś rodzaj depresji. I odganiam tę myśl niczym muchę… Bo tej mysli boje się starsznie.

Dodaj do zakładek Link.

3 odpowiedzi na „I co dalej?

 1. Pat. mówi:

  Trudno mi to lubić. Ale klikam, bo to co piszesz jest bardzo ważne. Jest przejmujące i mnie poruszyło. Trzymam za Was kciuki, żeby jak najszybciej przyszedł lepszy czas. Może zamiast jedynych zajęć albo nie tyko jednych lepiej żeby Miś chodził do dobrego psychologa.

 2. Bea mówi:

  Podoba mi sie ze to co piszesz jest szczere i prawdziwe. Nie takie ze wypada, tylko tak jak jest

 3. Rłj mówi:

  Czytam i jakbym czytała o swojej sytuacji ,która przerasta od czasu do czasu . Mam synka 10 lat z niepełnosprawnością intelektualną ,kochane “maleństwo”,wychowuję sama .Ciężko nie powiem ,ale najgorzej ze zrozumieniem otoczenia często nie przespane noce i myśli co będzie za 5 10 15 lat. jak on sobie poradzi gdy zabraknie mnie .

  Bardzo bym była wdzięczna za info. jak sobie radzicie z otoczeniem , bliskimi -rodziną , czy rozumieją bo u mnie jest cciężko , bardzo ciężko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.